Difftid
Resultatlista
Skymningsloppen 2010
2010-08-19
Sida
1
Startnr
Placering
Namn
Klubbnamn
Sluttid
Tid:
20:01
10 km
10 km Herrar
Ockelbo SK
1
3
Magnus Lindberg
   33:41
    0:00
Sundsvalls OK
2
38
Anton Alex
   33:52
    0:11
Hudiksvalls IF skidor
3
32
Jens Lundgren
   36:06
    2:25
Strands IF
4
31
Stellan Engberg
   36:52
    3:11
Sunfab
5
7
Jerker Sundin
   37:11
    3:30
Nordanstigs FI
6
4
Linus Persson
   37:16
    3:35
Hudiksvalls IF
7
27
Jonas Långberg
   37:31
    3:50
Söderhamns IF
8
33
Peter Erixon
   37:36
    3:55
Iggesunds SK
9
8
Kjell Häggqvist
   38:17
    4:36
Hudiksvalls IF
10
34
Gustav Larsson
   39:13
    5:32
Gullvalla vi unga
11
14
Per Löfstrand
   39:14
    5:33
-
12
35
Thomas Sjöbom
   39:18
    5:37
Jättendals IF
13
20
Hans Andersson
   39:21
    5:40
HIAB
14
15
Mats Fridlund
   39:40
    5:59
-
15
19
Lennart Kjellin
   39:42
    6:01
-
16
17
Björn Knutsson
   40:54
    7:13
Voith
17
28
Christer Moberg
   41:36
    7:55
Björn Lundén Info
18
37
Hans Fast
   41:48
    8:07
Delsbo IF
19
2
Robert Ericsson
   42:15
    8:34
Ski-bike and run
20
30
Christer Jonsson
   43:41
   10:00
-
21
9
Thomas Hållén
   43:43
   10:02
-
22
13
Anders Wallinder
   43:49
   10:08
Gällsta SK
23
5
Stig Wounder
   44:02
   10:21
Hudiksvall
24
10
Kifle Kibreab
   45:01
   11:20
Hudiksvalls IF
25
25
Ola Engelbreks
   46:15
   12:34
Hybo AIK
26
39
Sebastian Nordin
   46:58
   13:17
Hudiksvall
27
6
Urban Englund
   47:47
   14:06
-
28
11
Ulf Lindström
   48:00
   14:19
-
29
18
Jonas Hed
   48:08
   14:27
-
30
21
Johannes Fridell
   49:23
   15:42
JO Sport
31
12
Hasse Bäck
   49:59
   16:18
JO sport
32
23
Kent Forsling
   52:10
   18:29
Iggesunds SK
33
22
Pär Sundström
   52:12
   18:31
Iggesunds SK
34
24
Sven-Åke Thoresen
   52:17
   18:36
-
35
16
Anders Arborén
   54:26
   20:45
Olle Anderssons Bilverkstad AB
36
26
Fredrik Andersson
   57:35
   23:54
10 km
10 km H 50
Söderhamn
1
55
Ulf Andersson
   40:15
    0:00
Söderhamns IF
2
62
Anders Windling
   40:20
    0:05
Forsa OK
3
56
Tomasz Pilewicz
   41:42
    1:27
Nordanstigs FI
4
60
Eilert Palm
   43:28
    3:13
Iggesunds SK
5
53
Leif Danielsson
   43:37
    3:22
Vallsta SK
6
59
Jan Bengtsson
   44:00
    3:45
Strands IF
7
57
Sonny Palmqvist
   46:55
    6:40
Ljusdals CK
8
54
Lars Sirviö
   47:00
    6:45
Sunfab
9
61
Mats Sundin
   49:39
    9:24
IF Team Hudik
10
58
Erling Falk
   54:01
   13:46
Näsvikens IK
11
63
Björn Lundén
   57:36
   17:21
 
Iggesunds SK


View PagesNextLast