Resultatlista Skymningsloppet 2008 Tid: 20:32 Sida 1
 
2008-08-21
 
Placering Startnr Namn Klubbnamn Sluttid Difftid
Herrar 10 km 10 km
1 62 Mikael Lindberg Edsbyns IF    32:05     0:00
2 70 Ulf Persson Järvsö IF    34:07     2:02
3 24 Daniel Rickardsson Iggesunds SK    34:16     2:11
4 63 Anders Svanebo Indalslidens SK    34:51     2:46
5 44 Lars Ljung Hudiksvalls IF    35:07     3:02
6 65 Daniel Bergsten Hudiksvalls IF    35:42     3:37
7 4 Andreas Kårström Järvsö IF    36:10     4:05
8 67 Mats Mattes Edsbyns IF    36:28     4:23
9 47 Stellan Engberg Harmånger    36:33     4:28
10 66 Lars Jonsson Järvsö IF    36:41     4:36
11 21 Linus Persson Nordanstigs FI    36:48     4:43
12 27 Anton Järnberg IFK Gnarp    36:50     4:45
13 2 Jerker Sundin Sunfab    37:01     4:56
14 64 Magnus Engström Stockvik SF    37:26     5:21
15 69 Peter Erixon Söderhamns IF    37:32     5:27
16 1 Kjell Häggqvist Iggesunds SK    38:05     6:00
17 48 Jonas Robertson Ljusdals RC    38:19     6:14
18 25 Torbjörn Bergman Lillhärdals IF    38:26     6:21
19 26 Andreas Lidehäll Sundsvall    38:28     6:23
20 71 Tom Ankerstål Ramsjö    39:09     7:04
21 7 Jonas Långberg MONITOR    39:16     7:11
22 20 Anders Linck -    39:32     7:27
23 60 Stefan Nyberg IFK Nyland    39:34     7:29
24 6 Björn Steffen Ljusdals RC    39:50     7:45
25 8 Lennart Kjellin AB Hudiksvalls Bostäder    40:15     8:10
26 35 Jonas Ljung Norrala IF    40:32     8:27
27 61 Hans Andersson Nordanstigs FI    40:38     8:33
28 73 Kenneth Svedlund Vallsta SK    40:46     8:41
29 10 Thomas Mårtensson Ljusdal    41:25     9:20
30 31 Christer Moberg Njutångers IF    41:29     9:24
31 43 Mikael Wikström Korskrogen    41:31     9:26
32 32 Ove Jönsson Ericsson    41:52     9:47
33 68 Tomasz Pilewicz Forsa OK    42:11    10:06
34 46 Niklas Östrand Njutångers IF    42:34    10:29
35 40 Lars Jonsson    42:47    10:42
36 34 Stefan Nilsson Ericsson IK    43:02    10:57
37 33 Mikael Olausson Iggesunds SK    43:20    11:15
38 37 Tommie Jonsson Föne IK    43:26    11:21
39 36 Ulf Kämpe Föne IK    43:33    11:28
40 38 Niklas Englund    43:48    11:43
41 72 Jens Nilsson Iggesunds SK    43:55    11:50
42 12 Pelle Olsson Njutångers IF    43:58    11:53
43 18 Thomas Hållén -    44:06    12:01
44 42 Per-Arne Persson Ericsson Network Technologies    44:10    12:05
45 39 Ola Engelbrekts Hudiksvalls IF    44:43    12:38
46 19 Erik Lundén Ilsbo Mk    44:50    12:45
47 11 Stig Wounder Gällsta IK    45:00    12:55
48 29 Jukka Ropponen Ski Bike and Run SC    45:06    13:01
49 5 Mats Hedin Hudiksvalls IF Bordtennis    45:28    13:23
50 28 Anders Wallner G-67    45:42    13:37
51 13 Johan Schedin Njutångers IF    46:25    14:20
52 9 Stefan Jonsson AB Hudiksvalls Bostäder    46:28    14:23
53 30 Johan Ropponen Ski Bike and Run SC    47:05    15:00
54 16 Elias Fyhr Strands IF    48:02    15:57
55 41 Mats Pålsson Hudiksvall    50:55    18:50
56 45 Mikael Larsson    51:00    18:55
57 17 Pelle Samuelsson -    53:24    21:19
58 3 Jonas Hed Hudiksvall    54:01    21:56
59 23 Per-Arne Persson Gävle    55:29    23:24
 
Iggesunds SK
 
 
 


View PagesNextLast